Blog kancelaria prawna Rzeszów
Prawo karne – dowody z opinii biegłych w procesach karnych
Pomoc prawna z zakresu prawa karnego – dlaczego instytucja biegłego jest tak istotna z punktu widzenia interesów naszych Klientów?
System dozoru elektronicznego w czasie pandemii COVID-19
Panujący stan pandemii wywołany koronawirusem SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19, zmusza ustawodawcę do podejmowania kolejnych kroków w kierunku związanym z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków koronawirusa.
Życzenia Świąteczne
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2021, składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia.
Prawo karne – bójka lub pobicie w świetle regulacji art. 158 kodeksu karnego
Tytułem wstępu należy wskazać, że zgodnie z zamysłem ustawodawcy osoba biorąca udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Prawo budowlane – nowelizacja z dnia 19.09.2020r.
Publikując niniejszy wpis opisujemy już istniejący (nowy) porządek prawa budowlanego w Polsce, który został wprowadzony na mocy ustawy z dnia 13 lutego 2020 r.
Problem z odszkodowaniem – poradnik dla czytelników
Działając jako doświadczona kancelaria adwokacka w Rzeszowie, od wielu lat zajmujemy się tematyką odszkodowań i dochodzeniem wszelkich roszczeń z nimi związanych. Celowo stosujemy sformułowanie „wszelkich roszczeń”, gdyż zakres naszej działalności obejmuje szeroki wachlarz usług związanych z odszkodowaniami.
Jak odwołać darowiznę, a kiedy nie można odwołać darowizny?
Darowizna, jako nieodpłatne przeniesienie własności, dokonywana jest przeważnie z dobrej woli, m.in. w ramach udanych relacji rodzinnych. Życie pisze jednak różne scenariusze i niekiedy może okazać się, że obdarowany w rzeczywistości nie zasługuje na otrzymaną korzyść. Nie każdy darczyńca wie o tym, że polskie prawo umożliwia mu w pewnych przypadkach odwołanie dokonanej darowizny.
Sprawy sądowe o odszkodowania i zadośćuczynienia
W obecnych realiach rynkowych powszechne jest uchylanie się od wypłaty świadczeń przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe i inne podmioty zobowiązane oraz zaniżanie wypłacanych odszkodowań i zadośćuczynień.
Tarcza antykryzysowa, a zmiany w zakresie podejmowania uchwał i udziału w posiedzeniach organów w spółkach z.o.o. oraz akcyjnych
Wprowadzono do Kodeksu spółek handlowych szereg zmian dotyczących zwłaszcza zakresu funkcjonowania spółek, w tym także sposobu odbywania posiedzeń oraz podejmowania uchwał przez organy spółek kapitałowych, przy użyciu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.
Umowy najmu lokali użytkowych w świetle „Tarczy antykryzysowej”
W związku z wprowadzonym na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. stanem epidemii na obszarze RP, ustanowiono czasowe ograniczenia działalności handlowej i usługowej.