Problem z odszkodowaniem – poradnik dla czytelników – Kancelaria Adwokacka Grzegorz Baran w Rzeszowie

/
/
Problem z odszkodowaniem – poradnik dla czytelników
Problem z odszkodowaniem Kancelaria Baran Rzeszów
Problem z odszkodowaniem Kancelaria Baran Rzeszów

Problem z odszkodowaniem

Działając jako doświadczona kancelaria adwokacka w Rzeszowie, od wielu lat zajmujemy się tematyką odszkodowań i dochodzeniem wszelkich roszczeń z nimi związanych.

Celowo stosujemy sformułowanie „wszelkich roszczeń”, gdyż zakres naszej działalności obejmuje szeroki wachlarz usług związanych z odszkodowaniami.

Wiele osób czasem nie jest nawet świadomych, że przysługuje im prawo do odszkodowania. Jednym z najczęstszych roszczeń jest oczywiście to dotyczące wypadków komunikacyjnych.

Kiedy możemy starać się o odszkodowanie?

Oprócz szkody poniesionej w wypadku komunikacyjnym o odszkodowanie można wnioskować z tytułu:

 • z tytułu śmierci w wypadku osoby poszkodowanej
 • z tytułu uszczerbku na zdrowiu w wyniku błędu medycznego
 • z tytułu wypadku w gospodarstwie rolnym
 • z tytułu wypadku przy pracy

Etapy postępowania w sporze

Wielokrotnie spotykamy się z przedmiotową problematyką, dlatego dla naszych klientów przedstawiamy syntetyczny poradnik jak należy działać, zachować się i jakie podjąć czynności, które w dalszej perspektywie okażą się niezwykle pomocne w sporze z Towarzystwem Ubezpieczeniowym. Poradnik podzielony został na 3 etapy (co do zasady dotyczą one wszelkich spraw związanych z odszkodowaniami, etc.):

 1. Etap wstępny – gdy jeszcze nie doszło do zdarzenia, które uzasadnia podjęcie czynności prawnych w zakresie dochodzonego odszkodowania;
 2. Etap zaawansowany – który następuje bezpośrednio po zaistnieniu okoliczności uzasadniających podjęcie czynności prawnych;
 3. Etap naprawczy – który następuje po uzyskaniu przez Ubezpieczonego niezadowalającego odszkodowania bądź w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania.

I. ETAP WSTĘPNY postępowania odszkodowawczego

W etapie wstępnym nasz klient nie posiada należytego ubezpieczenia bądź te, które posiada nie spełnia jego oczekiwań. Na tym etapie dokonujemy kompleksowej analizy potrzeb klienta oraz przedstawiamy możliwe rozwiązania, które w naszej ocenie i w oparciu o doświadczenia kancelarii pozwolą na wybór optymalnego wariantu ubezpieczenia z renomowanym Towarzystwem Ubezpieczeniowym. W tym etapie nasza kancelaria:

 1. analizuje zapotrzebowanie klienta, przeprowadza audyt posiadanych instrumentów ubezpieczeniowych etc.;
 2. doradza optymalne z punktu widzenia interesów klienta rozwiązania związane z danym ubezpieczeniem;
 3. wyjaśnia zawiłe zagadnienia związane z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

II. ETAP ZAAWANSOWANY postępowania odszkodowawczego

W etapie zaawansowanym nasz klient zgłasza się o pomoc prawną do naszej kancelarii adwokackiej w sytuacji, gdy nastąpiło zdarzenie, które uzasadnia wystąpienie okoliczności umożliwiających dochodzenia roszczenia odszkodowawczego. Etap ten stanowi znakomitą większość spraw odszkodowawczych, które prowadzone są przez naszych doświadczonych adwokatów. Sprawne podjęcie kroków przez klienta w zakresie wyboru obsługi prawnej często determinuje skalę sukcesu związanego z dochodzonym odszkodowaniem. W tym etapie nasza kancelaria:

 1. obsługuje poszkodowanego klienta od samego początku wystąpienia zdarzenia, które uzasadnia skierowanie roszczenia odszkodowawczego do Towarzystwa Ubezpieczeniowego;
 2. uczestniczy podczas sporządzania protokołów, oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchania klienta;
 3. gromadzi materiał dowodowy w postaci dokumentacji szkody w tym dokumentacji zdjęciowej, zbiera materiały dowodowe od świadków zdarzenia, występuje o nagrania z monitoringów etc.;
 4. wnikliwie bada okoliczności danego zdarzenia (szkody), analizuje zebrany materiał dowodowy i na tej podstawie obiera strategię dalszego działania;
 5. w przypadku wystąpienia takiej konieczności, kancelaria posiłkuje się biegłymi i rzeczoznawcami;
 6. reprezentuje na każdym etapie (przedsądowym, polubownym, sądowym) klienta w sporze z Towarzystwem Ubezpieczeniowym;
 7. bieżąco informuje klienta o stanie sprawy;
 8. przedstawia możliwe rozwiązania i alternatywne możliwości rozwiązania danego zagadnienia odszkodowawczego;
 9. po zakończonym sporze z Towarzystwem Ubezpieczeniowym wyciąga wnioski dla klienta i doradza na przyszłość jakie warianty powinien on przewidzieć w przyszłych polisach ubezpieczeniowych, aby jego interesy były jeszcze bardziej zabezpieczone.

III. ETAP NAPRAWCZY postępowania odszkodowawczego

W etapie naprawczym nasza kancelaria adwokacka sanuje (naprawia) błędy, które zostały popełnione w toku dotychczasowego sporu z Towarzystwem Ubezpieczeniowym. Najczęściej na tym etapie zwracają się do nas klienci o pomoc prawną w sytuacji, gdy ich własne dotychczasowe działania nie przyniosły pożądanego rezultatu oraz gdy dotychczasowy pełnomocnik nie spełnił oczekiwań klienta. W tym etapie nasza kancelaria:

 1. wnikliwie analizuje przedstawiony przez klienta stan sprawy, zapoznaje się z zebranym materiałem dowodowym;
 2. gromadzi i uzupełnia materiał dowodowy o brakujące dokumenty formalno-prawne;
 3. reprezentuje klienta w sporze z Towarzystwem Ubezpieczeniowym;
 4. przedstawia klientowi możliwe rozwiązania i jeżeli takie występują to określa opcje na osiągnięcie bardziej zadowalającego rozstrzygnięcia w sporze z Towarzystwem Ubezpieczeniowym;
 5. po zakończonym sporze z Towarzystwem Ubezpieczeniowym wyciąga wnioski dla klienta i doradza na przyszłość jakie warianty powinien on przewidzieć w przyszłych polisach ubezpieczeniowych, aby jego interesy były jeszcze bardziej zabezpieczone.

Niezależnie od sytuacji, w której znajdują się nasi klienci zawsze podejmujemy wyzwanie związane z kompleksowym reprezentowaniem powierzonych nam interesów. Właściwa analiza stanu faktycznego i doskonała znajomość procedur oraz przepisów obowiązującego prawa, dają możliwość dochodzenia wysokich roszczeń odszkodowawczych. Nasza Kancelaria Adwokacka Adwokata Grzegorza Barana świadczymy kompleksową pomoc prawną w zakresie sporów z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, posiadamy na swoim koncie wiele wygranych spraw, a nasi zadowoleni klienci są najlepszą z możliwych rekomendacji.

Kancelaria Adwokacka Grzegorz Baran Rzeszów – pomoc prawna w sprawach odszkodowawczych

Zachęcamy do nawiązania z nami bezpośredniego kontaktu osobistego, telefonicznego bądź przez wiadomość e-mail. Niezwłocznie po zapoznaniu się z danym zagadnieniem nasi prawnicy udzielą rzetelnej odpowiedzi na temat dalszych kroków proceduralnych oraz dokonają wyceny usługi prawnej.

Skontaktuj się

tel. +48 17 852 25 51
kom. +48 602 703 440
sekretariat(at)kancelaria-baran.pl

Napisz do nas

  TAGI
  adwokat biłgoraj adwokat częstochowa Adwokat Inowrocław adwokat jarosław adwokat jasło adwokat jędrzejów adwokat krosno adwokat kłobuck adwokat leżajsk adwokat mysłowice adwokat poznań adwokat prawo karne rzeszów Adwokat rzeszów adwokat tarnów adwokat w bydgoszczy Adwokat w Rzeszowie adwokat w sandomierzu Adwokat w sprawach karnych adwokat w stalowej woli adwokat w łodzi adwokat zamość covid-19 dozór elektroniczny dozór w czasie pandemii Europejski Nakaz Aresztowania frampol adwokat Grzegorz Baran Grzegorz Baran Adwokat jada po pijanemu adwokat jazda po alkoholu jazda pod wpływem jazda w stanie nietrzeźwości kancelaria adwokacja w stalowej woli kancelaria adwokacka dębica kancelaria adwokacka Jelenia Góra kancelaria adwokacka zawiercie kancelaria biłgoraj kancelaria bydgoszcz kancelaria jędrzejów Kancelaria karna kancelaria krosno kancelaria mysłowice kancelaria prawna poznań kancelaria prawna rzeszów kancelaria prawna w gliwicach Kancelaria prawna w Gorlicach kancelaria prawna w jarosławiu kancelaria prawna w kielcach kancelaria prawna w Leżajsku Kancelaria prawna w Radymnie kancelaria prawna w tarnowie kancelaria przeworsk kancelaria rzeszów kancelaria sanok kancelaria siedlce kancelaria strzyżów Kancelaria w Bochni kancelaria w częstochowie kancelaria w rzeszowie kancelaria w zamościu kancelaria w łodzi kodeks spółek handlowych koronawirus Kredyty frankowe lipsko adwokat odszkodowania Odszkodowania rzeszów odszkodowania tomaszów lubelski odszkodowanie o wypadek pomoc prawna pomoc prawna jasło pomoc prawna jazda po aloholu pomoc prawna w rzeszowie porady prawne przeworsk prawnik Bełchatów prawnik jarosław prawnik kielce prawnik krosno prawnik sandomierz prawnik stalowa wola prawnik w jaśle prawnik w Jeleniej Górze prawnik w sanoku prawnik z dębicy prawo karne prawo odszkodowań prawo spółek przestępstwa narkotykowe rabka zdrój kancelaria adwokacka skuteczna kancelaria sokołów małopolski adwokat sprawy frankowe sprawy sądowe o odszkodowania sytuacja frankowiczów tarcza antykryzysowa tychy prawnik zadośćuczynienie zarzuty o narkotyki zmiany w kodeksie spółek handlowych świdnik prawnik pomoc