Przestępstwo posiadania narkotyków – omówienie tematyki, która wciąż bije rekordy w policyjnych statystykach.

/
/
Przestępstwo posiadania narkotyków – omówienie tematyki, która wciąż bije rekordy w policyjnych statystykach

Posiadanie narkotyków

Po dłużej przerwie wracamy do Państwa z kolejną dawką wiedzy z zakresu działalności naszej kancelarii. Ostatnie miesiące były dla całego naszego zespołu bardzo aktywne w działalność na rzecz interesów naszych Klientów.

W dzisiejszym wpisie poruszymy tematykę, która wciąż jest niezwykle aktualna w naszej kancelarii. Problematyka narkotyków była już przedmiotem rozważań na łamach niniejszego bloga, jednakże skala i złożoność tego zagadnienia wymaga dalszego przybliżenia Państwu tej tematyki.

Tytułem wstępu wskazujemy, że niezależnie od etapu postępowania, momentu zatrzymania czy jakichkolwiek innych okoliczności – każdy, ma konstytucyjne prawo do obrony.

Przestępstwa narkotykowe - pomoc prawna
Przestępstwa narkotykowe - pomoc prawna

Pomoc prawna przy przestępstwach narkotykowych

Nasza kancelaria z Rzeszowa świadczy pomoc w zakresie związanym z przestępstwami narkotykowymi, która obejmuje:

  • Pomoc prawną już od momentu zatrzymania (wskazujemy w tym miejscu, że istotnym jest posiadanie kontaktu do adwokata, aby sprawnie nawiązać z nim bezpośredni kontakt, nie składać zeznań bez jego obecności, słowem – wstrzymać się wszelkiej aktywności, która może narazić Państwa na odpowiedzialność karną);
  • Pomoc w już toczącym się postępowaniu, niezależnie od jego fazy (przystępujemy również do już toczących się postępowania, a nasz doświadczony zespół adwokatów, wykorzystując wieloletnie doświadczenie z zakresu przestępstw narkotykowych, z powodzeniem podejmuje się obalania niekorzystnych dla naszych Klientów dowodów etc.);
  • Pomoc prawną bezpośrednio po zakończonym postępowaniu (dotyczy to zarówno ewentualnych roszczeń odszkodowawczych, wszczęcia nowych postępowań karnych/cywilnych etc.);
  • Wsparcie i szeroko pojęte doradztwo prawne związane z każdym elementem przestępstwa posiadania narkotyków (obejmuje to m.in. analizę materiału
    dowodowego, opiniowanie, doradztwo w zakresie zasadności podejmowanych kroków prawnych etc.).

Niestety statystyki w dalszym ciągu nie napawają optymizmem. W Polsce w 2021 r. stwierdzonych zostało aż 62 204 przestępstwa narkotykowe. Wykrywalność tych przestępstw wynosiła 60 442, co bezpośrednio przekłada się na wysoką skuteczność, gdyż statystycznie jest to wynik 97,20% w skali całego kraju.

Dla przypomnienia należy wskazać, że w 1999 r. wykrywalność ta wynosiła jeszcze więcej – 98,50% w skali całego kraju. Naturalnie przestępstw tych było zdecydowanie mniej.

Początek 2000 r. to czarny okres w dziedzinie problematyki przestępstw narkotykowych – zauważamy zdecydowany wzrost ilości tych przestępstw.

Przekładając powyższe na nasz lokalny grunt, należy odnotować, że w 2021 r. w województwie podkarpackim było 2 036 stwierdzonych przestępstw narkotykowych, wykrytych natomiast zostało 1 985, co przekłada się na wynik równy 97,50% skuteczności (wykrywalności przez organy ścigania). Jak widzimy, organy ścigania są wysoce skuteczne w tej tematyce, dlatego też tak istotne jest posiadania właściwej obrony.

Doświadczony zespół adwokatów w spawach narkotykowych

Tylko doświadczony zespół adwokacki jest w stanie skutecznie bronić interesów Klientów, którym postawiono bądź usiłuje się postawić zarzut posiadania narkotyków. Zachęcamy do nawiązania bezpośredniego kontaktu z naszą kancelarią w dowolnie wybranej przez Państwa formie – wiadomości elektronicznej e-mail, telefonicznej, w siedzibie kancelarii w Rzeszowie podczas kontaktu osobistego bądź w dowolnie wybranym przez Państwa miejscu po wcześniejszym ustaleniu szczegółów.

Kancelaria Adwokacka Grzegorz Baran Rzeszów – sprawna, skuteczna i szybka obsługa prawna na terenie Rzeszowa

Niezależnie od sprawy zachęcamy Państwa do nawiązania z nami bezpośredniego kontaktu osobistego, telefonicznego bądź przez wiadomość e-mail. Niezwłocznie po zapoznaniu się z danym zagadnieniem podniesionym przez Państwa, nasi prawnicy udzielą rzeczowej odpowiedzi na temat dalszej procedury postępowania oraz dokonają wyceny usługi prawnej.

Skontaktuj się

tel. +48 17 852 25 51
kom. +48 602 703 440
sekretariat(at)kancelaria-baran.pl

Napisz do nas

    TAGI
    adwokat biłgoraj adwokat częstochowa Adwokat Inowrocław adwokat jarosław adwokat jasło adwokat jędrzejów adwokat krosno adwokat kłobuck adwokat leżajsk adwokat mysłowice adwokat poznań adwokat prawo karne rzeszów Adwokat rzeszów adwokat tarnów adwokat w bydgoszczy Adwokat w Rzeszowie adwokat w sandomierzu Adwokat w sprawach karnych adwokat w stalowej woli adwokat w łodzi adwokat zamość covid-19 dozór elektroniczny dozór w czasie pandemii Europejski Nakaz Aresztowania frampol adwokat Grzegorz Baran Grzegorz Baran Adwokat jada po pijanemu adwokat jazda po alkoholu jazda pod wpływem jazda w stanie nietrzeźwości kancelaria adwokacja w stalowej woli kancelaria adwokacka dębica kancelaria adwokacka Jelenia Góra kancelaria adwokacka zawiercie kancelaria biłgoraj kancelaria bydgoszcz kancelaria jędrzejów Kancelaria karna kancelaria krosno kancelaria mysłowice kancelaria prawna poznań kancelaria prawna rzeszów kancelaria prawna w gliwicach Kancelaria prawna w Gorlicach kancelaria prawna w jarosławiu kancelaria prawna w kielcach kancelaria prawna w Leżajsku Kancelaria prawna w Radymnie kancelaria prawna w tarnowie kancelaria przeworsk kancelaria rzeszów kancelaria sanok kancelaria siedlce kancelaria strzyżów Kancelaria w Bochni kancelaria w częstochowie kancelaria w rzeszowie kancelaria w zamościu kancelaria w łodzi kodeks spółek handlowych koronawirus Kredyty frankowe lipsko adwokat odszkodowania Odszkodowania rzeszów odszkodowania tomaszów lubelski odszkodowanie o wypadek pomoc prawna pomoc prawna jasło pomoc prawna jazda po aloholu pomoc prawna w rzeszowie porady prawne przeworsk prawnik Bełchatów prawnik jarosław prawnik kielce prawnik krosno prawnik sandomierz prawnik stalowa wola prawnik w jaśle prawnik w Jeleniej Górze prawnik w sanoku prawnik z dębicy prawo karne prawo odszkodowań prawo spółek przestępstwa narkotykowe rabka zdrój kancelaria adwokacka skuteczna kancelaria sokołów małopolski adwokat sprawy frankowe sprawy sądowe o odszkodowania sytuacja frankowiczów tarcza antykryzysowa tychy prawnik zadośćuczynienie zarzuty o narkotyki zmiany w kodeksie spółek handlowych świdnik prawnik pomoc