Blog kancelaria prawna Rzeszów

Pijani kierowcy – ogólnopolski problem naszych dróg. Jakie zmiany planuje rząd w walce z pijanymi kierowcami?

Opisujemy jakie są kierunki zmian przepisów w zakresie odpowiedzialności i karania pijanych kierowców w Polsce?

Sytuacje, w których pomoc profesjonalnego pełnomocnika okazuje się być nieoceniona – poradnik

Opisujemy praktyczne sytuacje dnia codziennego, w których przydaje się sprawne nawiązanie kontaktu z profesjonalnym pełnomocnikiem - adwokatem.

Prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu – poradnik dla osoby oskarżonej

Opisujemy, jak należy postępować w sytuacji, gdy zostaniemy oskarżeni o prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu.

Prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu - prawo dla kierowców

Opisujemy na czym polega problem związany z nietrzeźwymi kierowcami oraz wskazujemy przykłady naszych postępowań.

Europejski Nakaz Aresztowania – jak radzimy sobie w nowym środowisku prawnym?

Kwestie związane z zagadnieniem traktującym o Europejskim Nakazie Aresztowania – dalej „ENA”, wywołują ostatnimi czasy spore kontrowersje i słuszne zainteresowanie.

ENA w obliczu Brexit’u - co dalej?

Dzisiejszy wpis traktować będzie o zmianie sytuacji prawnej instytucji Europejskiego Nakazu Aresztowania – dalej „ENA”, w obliczu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Przygotuj się na nadchodzące spore zmiany w Kodeksie spółek handlowych

W dzisiejszym wpisie przedstawimy Państwu nadchodzące zmiany w przepisach ustawy z 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 1526) – zwana również „k.s.h.”.

Problematyka zniesienia współwłasności nieruchomości gruntowej - jak skutecznie przeprowadzić cały proces?

Istnienie współwłasności może okazać się wysoce problematyczne i uciążliwe dla każdego z współwłaścicieli. Myśl ta jest szczególnie aktualna w przypadku współwłasności nieruchomości gruntowej.

Sumiennie zbadaj nabywaną nieruchomość - jak pomagamy zbadać stan prawny nieruchomości

W dniu dzisiejszym poruszymy problematykę związaną z nabywaniem nieruchomości. Od wielu lat obserwujemy sukcesywny wzrost zainteresowania naszych Klientów inwestycjami związanymi z szeroko rozumianym rynkiem nieruchomości.

Życzenia Świąteczne z okazji Wielkanocy 2021r.

Przed nami Święta Wielkanocne. Z tej okazji składamy w imieniu własnym oraz współpracowników najserdeczniejsze życzenia zdrowych, rodzinnych świąt w atmosferze domowego ciepła.

Odszkodowanie a zadośćuczynienie – na czym polega różnica obu instytucji

Różnica pomiędzy odszkodowaniem a zadośćuczynieniem – analiza obu instytucji w odniesieniu do aktualnego, niezwykle medialnego procesu Tomasza Komendy.

Prawo karne – dowody z opinii biegłych w procesach karnych

Pomoc prawna z zakresu prawa karnego – dlaczego instytucja biegłego jest tak istotna z punktu widzenia interesów naszych Klientów?

System dozoru elektronicznego w czasie pandemii COVID-19

Panujący stan pandemii wywołany koronawirusem SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19, zmusza ustawodawcę do podejmowania kolejnych kroków w kierunku związanym z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków koronawirusa.

Życzenia Świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2021, składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia.

Prawo karne – bójka lub pobicie w świetle regulacji art. 158 kodeksu karnego

Tytułem wstępu należy wskazać, że zgodnie z zamysłem ustawodawcy osoba biorąca udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Prawo budowlane – nowelizacja z dnia 19.09.2020r.

Publikując niniejszy wpis opisujemy już istniejący (nowy) porządek prawa budowlanego w Polsce, który został wprowadzony na mocy ustawy z dnia 13 lutego 2020 r.

Problem z odszkodowaniem – poradnik dla czytelników

Działając jako doświadczona kancelaria adwokacka w Rzeszowie, od wielu lat zajmujemy się tematyką odszkodowań i dochodzeniem wszelkich roszczeń z nimi związanych. Celowo stosujemy sformułowanie „wszelkich roszczeń”, gdyż zakres naszej działalności obejmuje szeroki wachlarz usług związanych z odszkodowaniami.

Jak odwołać darowiznę, a kiedy nie można odwołać darowizny?

Darowizna, jako nieodpłatne przeniesienie własności, dokonywana jest przeważnie z dobrej woli, m.in. w ramach udanych relacji rodzinnych. Życie pisze jednak różne scenariusze i niekiedy może okazać się, że obdarowany w rzeczywistości nie zasługuje na otrzymaną korzyść. Nie każdy darczyńca wie o tym, że polskie prawo umożliwia mu w pewnych przypadkach…

Sprawy sądowe o odszkodowania i zadośćuczynienia

W obecnych realiach rynkowych powszechne jest uchylanie się od wypłaty świadczeń przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe i inne podmioty zobowiązane oraz zaniżanie wypłacanych odszkodowań i zadośćuczynień.

Tarcza antykryzysowa, a zmiany w zakresie podejmowania uchwał i udziału w posiedzeniach organów w spółkach z.o.o. oraz akcyjnych

Wprowadzono do Kodeksu spółek handlowych szereg zmian dotyczących zwłaszcza zakresu funkcjonowania spółek, w tym także sposobu odbywania posiedzeń oraz podejmowania uchwał przez organy spółek kapitałowych, przy użyciu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.