System dozoru elektronicznego w czasie pandemii COVID-19

System dozoru elektronicznego w czasie pandemii COVID-19

/
/
System dozoru elektronicznego w czasie pandemii COVID-19

Pomoc prawna z zakresu zastosowania systemu dozoru elektronicznego w kontekście obowiązywania stanu pandemii COVID-19

System dozoru elektronicznego
System dozoru elektronicznego w czasie pandemii

Panujący stan pandemii wywołany koronawirusem SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19, zmusza ustawodawcę do podejmowania kolejnych kroków w kierunku związanym z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków koronawirusa.

Przepełniające się zakłady penitencjarne oraz występujące liczne przypadki zakażeń w tych zakładach, obnażyły kolejne problemy polskiego ustawodawstwa.

Niniejsza publikacja poświęcona będzie regulacjom prawnym obejmującym system dozoru elektronicznego w ustawie z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny wykonawczy (Dz. U. z 2021 r. poz. 53) – dalej „k.k.w.”.

Kroki ustawodawcy w kierunku zwalczania stanu pandemii COVID-19 w odniesieniu do regulacji kodeksu karnego wykonawczego

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów oraz mając na uwadze fakt, iż problematyka systemu dozoru elektronicznego może przysporzyć wielu problemów interpretacyjnych i praktycznych – nasza kancelaria adwokacka Grzegorz Baran z Rzeszowa, oferuje kompleksowe usługi pomocy prawnej właśnie w odniesieniu do możliwości zastosowania systemu dozoru elektronicznego.

Regulacje prawne

Regulacje związane z systemem dozoru elektronicznego uregulowane zostały w rozdziale VIIa k.k.w. Doskonale znamy specyfikę przedmiotowego kodeksu i wiemy, które przepisy znajdują zastosowanie w konkretnym przypadku naszego Klienta.

W dalszej części opracowania określone zostaną kroki milowe naszych usług prawnych, jednakże tytułem wstępu należy bezspornie wskazać, że jest to postępowanie inicjowane wnioskiem skazanego lub na wniosek jego obrońcy, prokuratora, sądowego kuratora zawodowego lub dyrektora zakładu karnego, o którym mowa w art. 43lc k.k.w.

Rozwiązania technologiczne

Środki techniczne służące wykonywaniu dozoru elektronicznego obejmują:

 • centralę monitorowania,
 • system teleinformatyczny, za pomocą którego podmiot prowadzący centralę monitorowania, podmiot dozorujący, sądy, sądowi kuratorzy zawodowi i inne uprawnione podmioty przetwarzają informacje związane z organizowaniem i kontrolowaniem wykonywania kar w systemie dozoru elektronicznego (system komunikacyjno-monitorujący), nadajniki oraz rejestratory stacjonarne i przenośne.

Co obejmuje pomoc prawna w zakresie dozoru elektronicznego?

Nasz wykwalifikowany zespół adwokatów z Rzeszowa oferuje pomoc prawną z zakresu zastosowania systemu dozoru elektronicznego obejmującego m.in.:

 • kompleksowe zbadanie aktualnej sytuacji prawnej Klienta;
 • transparentne, rzeczowe i przede wszystkim w przystępnej dla Klienta formie przedstawienie możliwości zastosowania opisywanej instytucji dozoru elektronicznego, potencjalnych rozwiązań i obranie właściwej strategii dalszego działania;
 • zebranie niezbędnej dokumentacji;
 • wszechstronna pomoc prawna na każdym etapie postępowania, która obejmuje dopełnienie wszelkich formalności prawnych, w tym przygotowanie niezbędnych dokumentów takich jak:
  a) zgoda osób pełnoletnich wspólnie zamieszkujących ze skazanym, gdzie będzie wykonywany dozór elektroniczny w myśl regulacji art. 43h § 3 k.k.w.;
  b) wniosku o udzieleniu zezwolenia na odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego w myśl regulacji art. 43lc k.k.w.
 • weryfikację poprawności wprowadzenia rozwiązania w postaci systemu dozoru elektronicznego w kontekście obowiązujących przepisów i z uwzględnieniem interesów naszego Klienta.

Kancelaria Adwokacka Grzegorz Baran Rzeszów – skuteczna i szybka pomoc prawna w sprawach z zakresu systemu dozoru elektronicznego.

Tytułem zakończenia pragniemy wskazać, że zaproponowane przez ustawodawcę regulacje prawne związane z systemem dozoru elektronicznego, należy w chwili obecnej ocenić wysoce pozytywnie. Zaproponowane zmiany przepisów stanowią dobry fundament do dalszego rozwoju tej instytucji w naszym kraju.

Z zaciekawieniem i dużymi nadziejami obserwujemy zmieniający się system prawa karnego w Polsce, który wymaga wielu gruntowanych zmian i dostosowania do otaczającej nas rzeczywistości.

Niezależnie od Państwa sytuacji, nasza kancelaria adwokacka Grzegorz Baran oferuje kompleksowe usługi pomocy prawnej. Wierzymy, że tylko doświadczeni adwokaci są w stanie sprostać najtrudniejszym problemom prawnym naszych Klientów – każdego dnia, nieprzerwanie od blisko 30 lat doskonalimy się właśnie dla Was.

Zachęcamy do nawiązania z nami bezpośredniego kontaktu osobistego, telefonicznego bądź przez wiadomość e-mail. Niezwłocznie po zgłoszeniu, nasza kancelaria adwokacka nawiąże współpracę i ustali strategię działania, która jest niezbędna do skutecznej ochrony Państwa interesów.

Kontakt z kancelarią Baran w Rzeszowie - pomoc w sprawie nakazu aresztowania

Niezależnie od sprawy zachęcamy Państwa do nawiązania z nami bezpośredniego kontaktu osobistego, telefonicznego bądź przez wiadomość e-mail. Niezwłocznie po zapoznaniu się z danym zagadnieniem podniesionym przez Państwa, nasi prawnicy udzielą rzeczowej odpowiedzi na temat dalszej procedury postępowania oraz dokonają wyceny usługi prawnej.

Skontaktuj się

tel. +48 17 852 25 51
kom. +48 602 703 440
sekretariat(at)kancelaria-baran.pl

Napisz do nas

  TAGI
  adwokat biłgoraj adwokat częstochowa Adwokat Inowrocław adwokat jarosław adwokat jasło adwokat jędrzejów adwokat krosno adwokat kłobuck adwokat leżajsk adwokat mysłowice adwokat poznań adwokat prawo karne rzeszów Adwokat rzeszów adwokat tarnów adwokat w bydgoszczy Adwokat w Rzeszowie adwokat w sandomierzu Adwokat w sprawach karnych adwokat w stalowej woli adwokat w łodzi adwokat zamość covid-19 dozór elektroniczny dozór w czasie pandemii Europejski Nakaz Aresztowania frampol adwokat Grzegorz Baran Grzegorz Baran Adwokat jada po pijanemu adwokat jazda po alkoholu jazda pod wpływem jazda w stanie nietrzeźwości kancelaria adwokacja w stalowej woli kancelaria adwokacka dębica kancelaria adwokacka Jelenia Góra kancelaria adwokacka zawiercie kancelaria biłgoraj kancelaria bydgoszcz kancelaria jędrzejów Kancelaria karna kancelaria krosno kancelaria mysłowice kancelaria prawna poznań kancelaria prawna rzeszów kancelaria prawna w gliwicach Kancelaria prawna w Gorlicach kancelaria prawna w jarosławiu kancelaria prawna w kielcach kancelaria prawna w Leżajsku Kancelaria prawna w Radymnie kancelaria prawna w tarnowie kancelaria przeworsk kancelaria rzeszów kancelaria sanok kancelaria siedlce kancelaria strzyżów Kancelaria w Bochni kancelaria w częstochowie kancelaria w rzeszowie kancelaria w zamościu kancelaria w łodzi kodeks spółek handlowych koronawirus Kredyty frankowe lipsko adwokat odszkodowania Odszkodowania rzeszów odszkodowania tomaszów lubelski odszkodowanie o wypadek pomoc prawna pomoc prawna jasło pomoc prawna jazda po aloholu pomoc prawna w rzeszowie porady prawne przeworsk prawnik Bełchatów prawnik jarosław prawnik kielce prawnik krosno prawnik sandomierz prawnik stalowa wola prawnik w jaśle prawnik w Jeleniej Górze prawnik w sanoku prawnik z dębicy prawo karne prawo odszkodowań prawo spółek przestępstwa narkotykowe rabka zdrój kancelaria adwokacka skuteczna kancelaria sokołów małopolski adwokat sprawy frankowe sprawy sądowe o odszkodowania sytuacja frankowiczów tarcza antykryzysowa tychy prawnik zadośćuczynienie zarzuty o narkotyki zmiany w kodeksie spółek handlowych świdnik prawnik pomoc