Rozwód – wprowadzenie do zagadnienia

/
/
Rozwód – wprowadzenie do zagadnienia

Krótko o tym, jak przygotować się do rozwodu

Dzisiejszym wpis traktować będzie o tematyce rozwodów. W poprzednich wpisach na naszym blogu, wprowadziliśmy Państwa w stricte prawne aspekty rozwodu w kontekście obowiązujących w naszym kraju przepisów prawa. Pora, aby udzielić Państwu paru bezcennych w naszej ocenie porad:

  1. Jak przygotować się do spotkania z adwokatem, z którym chcemy poruszyć problem rozwodu?
  2. Jak przygotować się do rozprawy sądowej w sprawie rozwodowej?

Jak skutecznie dochodzić swoich praw i osiągnąć maksymalnie zadowalający Państwa wyrok?

Rozwód - wprowadzenie do zagadnienia
Rozwód - wprowadzenie do zagadnienia

Jak przygotować się do spotkania z adwokatem, z którym chcemy poruszyć problem rozwodu?

Jest to jedna z kluczowych kwestii, która wymaga wyjaśnienia i dokładnego przybliżenia. Przede wszystkim należy obdarzyć obrońcę (adwokata) zaufaniem. Należy szczerze przedstawić wszelkie aspekty, o których wiemy, które podejrzewamy, przedstawić posiadane dowody, świadków, zestawienia kosztów etc.
Słowem, wszystko to co pozwoli adwokatowi na przyjęcie właściwej linii prowadzenia postępowania rozwodowego.

Jak przygotować się do rozprawy sądowej w sprawie rozwodowej?

Właściwe przygotowanie do rozprawy sądowej w sprawie rozwodowej to element, który dokładnie opisywany jest Klientowi przez adwokata przed rozprawą.

Z doświadczenia wiemy, że sprawy rozwodowe nacechowane są sporą ilością emocji (często tych negatywnych), dlatego tak ważne jest zachowanie spokoju, opanowania i utrzymywania obranej strategii procesowej, którą nakreślił adwokat.

Odpowiedzi powinny być krótkie, rzeczowe. Należy odpowiadać na zadane pytania precyzyjnie.

Ważnym jest panowanie nad emocjami. Nie musimy „z miejsca” odpowiadać na zadane pytanie, mamy czas na chwilę zastanowienia, zebrania myśli tak, aby nasza wypowiedź była spójna, odpowiadała na zadane zagadnienie, nie kluczyła i była wyraźnie wyrażona.

Naturalnie możliwym jest skorygowanie wypowiedzi, jednakże należyte przygotowanie do rozprawy w postaci wcześniej przygotowanych pytań i odpowiedzi przez naszego adwokata, minimalizuje w znacznym stopniu ryzyko udzielenie niefortunnej dla nas odpowiedzi.

Jak skutecznie dochodzić swoich praw i osiągnąć maksymalnie zadowalający Państwa wyrok?

Odpowiedź na to pytanie jest dość oczywista. Doświadczony i właściwie przygotowany adwokat z pewnością sprosta Państwa oczekiwaniom i z zaangażowaniem będzie bronić Państwa interesów. Zaufanie, o którym wspominaliśmy wyżej, jest tak wysoce istotna, że należy to powtarzać jak mantrę. Tylko od naszych szczerych i otwartych rozmów z adwokatem możemy uniknąć niespodziewanych zdarzeń na sali rozpraw etc.

Właściwie przygotowanego do rozprawy adwokata niezwykle trudno jest czymkolwiek zaskoczyć. Oczywiście nie wszystkiego uda się przewidzieć, ale właśnie od obrony w takich sytuacjach jest nasz obrońca.

Doświadczony zespół adwokacki naszej kancelarii w Rzeszowie świadczy pomoc prawną z zakresu rozwodów. Posiadamy blisko 30-letnie doświadczenie zawodowe i doskonale znamy meandry procesów rozwodowych.

Kancelaria Adwokacka Grzegorz Baran Rzeszów – prowadzimy wszelkiej skali trudności sprawy rozwodowe na terenie Rzeszowa oraz całego kraju.

Niezależnie od sprawy zachęcamy Państwa do nawiązania z nami bezpośredniego kontaktu osobistego, telefonicznego bądź przez wiadomość e-mail. Niezwłocznie po zapoznaniu się z danym zagadnieniem podniesionym przez Państwa, nasi prawnicy udzielą rzeczowej odpowiedzi na temat dalszej procedury postępowania oraz dokonają wyceny usługi prawnej.

Skontaktuj się

tel. +48 17 852 25 51
kom. +48 602 703 440
sekretariat(at)kancelaria-baran.pl

Napisz do nas

    TAGI
    adwokat biłgoraj adwokat częstochowa Adwokat Inowrocław adwokat jarosław adwokat jasło adwokat jędrzejów adwokat krosno adwokat kłobuck adwokat leżajsk adwokat mysłowice adwokat poznań adwokat prawo karne rzeszów Adwokat rzeszów adwokat tarnów adwokat w bydgoszczy Adwokat w Rzeszowie adwokat w sandomierzu Adwokat w sprawach karnych adwokat w stalowej woli adwokat w łodzi adwokat zamość covid-19 dozór elektroniczny dozór w czasie pandemii Europejski Nakaz Aresztowania frampol adwokat Grzegorz Baran Grzegorz Baran Adwokat jada po pijanemu adwokat jazda po alkoholu jazda pod wpływem jazda w stanie nietrzeźwości kancelaria adwokacja w stalowej woli kancelaria adwokacka dębica kancelaria adwokacka Jelenia Góra kancelaria adwokacka zawiercie kancelaria biłgoraj kancelaria bydgoszcz kancelaria jędrzejów Kancelaria karna kancelaria krosno kancelaria mysłowice kancelaria prawna poznań kancelaria prawna rzeszów kancelaria prawna w gliwicach Kancelaria prawna w Gorlicach kancelaria prawna w jarosławiu kancelaria prawna w kielcach kancelaria prawna w Leżajsku Kancelaria prawna w Radymnie kancelaria prawna w tarnowie kancelaria przeworsk kancelaria rzeszów kancelaria sanok kancelaria siedlce kancelaria strzyżów Kancelaria w Bochni kancelaria w częstochowie kancelaria w rzeszowie kancelaria w zamościu kancelaria w łodzi kodeks spółek handlowych koronawirus Kredyty frankowe lipsko adwokat odszkodowania Odszkodowania rzeszów odszkodowania tomaszów lubelski odszkodowanie o wypadek pomoc prawna pomoc prawna jasło pomoc prawna jazda po aloholu pomoc prawna w rzeszowie porady prawne przeworsk prawnik Bełchatów prawnik jarosław prawnik kielce prawnik krosno prawnik sandomierz prawnik stalowa wola prawnik w jaśle prawnik w Jeleniej Górze prawnik w sanoku prawnik z dębicy prawo karne prawo odszkodowań prawo spółek przestępstwa narkotykowe rabka zdrój kancelaria adwokacka skuteczna kancelaria sokołów małopolski adwokat sprawy frankowe sprawy sądowe o odszkodowania sytuacja frankowiczów tarcza antykryzysowa tychy prawnik zadośćuczynienie zarzuty o narkotyki zmiany w kodeksie spółek handlowych świdnik prawnik pomoc