Prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu – statystyczne podsumowanie 2021 roku

/
/
Prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu – statystyczne podsumowanie 2021 roku

Statystyki policyjne za 2021 r. w dalszym ciągu są zatrważające

W dzisiejszym wpisie podsumujemy 2021 rok pod względem statystyk policyjnych odnoszących się do ilości zatrzymanych pijanych kierowców. Niestety kolejny rok z rzędu, statystyki te prezentują się bardzo niekorzystnie.

Od dnia 1 stycznia 2021 r. do dnia 31 grudnia 2021 r. policja zatrzymała aż 78 028 kierowców, którzy prowadzili pojazd po spożyciu alkoholu. Oznacza to, że średnio każdego dnia policja zatrzymywała w ubiegłbym roku około 215 osób.

Ustawodawca konsekwentnie zaostrza przepisy związane z sankcjami za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu – kwestia ta była już przez nas poruszana na łamach niniejszego bloga.

Prowadzenie pod wpływem alkoholu - statystyki 2021
Prowadzenie pod wpływem alkoholu - statystyki 2021

Ustawodawca konsekwentnie zaostrza przepisy związane z sankcjami za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu

Pytanie jest następujące – co jeszcze może zrobić ustawodawca i my jako społeczeństwo, aby zmienić te zatrważające i mrożące krew w żyłach statystyki? Czy chodzi tylko i wyłącznie o drakońskie kary? Czy kwestią odstraszającą ma być tylko groźba wysokiej kary? Wreszcie, czy my jako społeczeństwo ponosimy odpowiedzialność za tak powszechny problem, jakim jest plaga pijanych kierowców na naszych drogach?

Wydaje się, że społeczne przyzwolenie na tego typu negatywne zachowania jest w dalszym ciągu podejściem dość powszechnym, co należy ocenić wysoce negatywnie. Zmiany społeczne następują etapowo. Zmiana podejścia na poziomie jednostki, buduje z czasem całokształt poglądów danej zbiorowości.

Nie inaczej jest w tym przypadku. Jako świadome społeczeństwo, powinniśmy potępiać takie zachowania, przeciwdziałać im i otwarcie manifestować pełną dezaprobatę dla tego typu zachowań i prób ich podjęcia. Nie możemy przyzwalać na to, aby osoby z naszego otoczenia świadomie zasiadały za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Tematyka ta jest doskonale znana dla naszego zespołu adwokackiego, który każdego dnia zmierza się z obroną interesów Klientów, którzy przekroczyli powszechnie obowiązujące normy prawne.

Działania prawne z pomocą doświadczonych pełnomocników

Jeżeli dojdzie do sytuacji, w której zatrzymany kierowca prowadził pojazd mechaniczny pod wpływem alkoholu, wówczas niezbędne jest właściwe podjęcie działań zmierzających do ochrony jego interesów prawnych. Tylko zaufany i doświadczony pełnomocnik jest w stanie należycie bronić Państwa interesów prawnych. Niezależnie od negatywnej oceny takiego zachowania kierowcy, nie należy zapominać, że każdy ma prawo do obrony. To właśnie z prawa do obrony wywodzimy nasze fundamentalne zasady współpracy z Klientem.

Wierzymy, że każda sytuacja jest inna i każdemu należna jest właściwa obrona. Nasz doświadczony zespół adwokacki z kancelarii adwokackiej Grzegorza Barana z siedzibą w Rzeszowie, doskonale zna realia takich spraw.

Posiadamy w naszych szeregach wyspecjalizowanych prawników, którzy każdego dnia świadczą usługi prawnicze na najwyższym poziomie. Charakteryzuje nas profesjonalizm, dyskrecja i sprawność w podejmowanych działaniach.

Na stronie naszego bloga cyklicznie poruszamy tematy z naszej kuchni prawniczej. Opisujemy naszą pracę, poruszamy często kontrowersyjne tematy związane z prawnymi aspektami naszej działalności prawniczej.

Wpisy te mają na celu przybliżenie Państwu prawa, informowanie o tym jakie grożą konsekwencje za jego złamanie etc. Niezależnie od powyższego, zachęcamy do zapisania kontaktu do naszej kancelarii i nawiązania kontaktu w dowolnie wybranej przez Państwa formie.

Tytułem zakończenia niniejszego wpisu, pragniemy wskazać, że tylko od początku roku do dnia dzisiejszego (statystyki obejmują okres od 1 stycznia 2022 r. do 16 stycznia 2022 r.), ilość zatrzymanych pijanych kierowców wyniosła aż 2 991 osób, co daje wynik równy średnio około 186 osób zatrzymanych każdego dnia. Powyższe wskazuje na fakt, iż nowy rok wcale nie zaczyna się korzystnie z punktu widzenia ilości pijanych kierowców. Czas pokaże jak w dalszej części 2022 roku, będzie kształtować się przedmiotowa statystyka.

Kancelaria Adwokacka Grzegorz Baran Rzeszów – zawsze wtedy, gdy potrzebujesz pomocy prawnej kierując pojazdem po spożyciu alkoholu.

Niezależnie od sprawy zachęcamy Państwa do nawiązania z nami bezpośredniego kontaktu osobistego, telefonicznego bądź przez wiadomość e-mail. Niezwłocznie po zapoznaniu się z danym zagadnieniem podniesionym przez Państwa, nasi prawnicy udzielą rzeczowej odpowiedzi na temat dalszej procedury postępowania oraz dokonają wyceny usługi prawnej.

Skontaktuj się

tel. +48 17 852 25 51
kom. +48 602 703 440
sekretariat(at)kancelaria-baran.pl

Napisz do nas

    TAGI
    adwokat jarosław adwokat jasło adwokat kraków adwokat krosno adwokat lublin adwokat prawo karne rzeszów adwokat przemyśl Adwokat rzeszów adwokat w kielcach Adwokat w Rzeszowie Adwokat w sprawach karnych adwokat w stalowej woli art. 158 kodeksu karnego bójka lub pobicie covid-19 darowizna ENA epidemia w polsce Europejski Nakaz Aresztowania frankowicze kredyt Grzegorz Baran Grzegorz Baran Adwokat handel narkotykami jada po pijanemu adwokat jazda po alkoholu jazda pod wpływem jazda w stanie nietrzeźwości kancelaria adwokacja w stalowej woli Kancelaria karna kancelaria kielce kancelaria kraków kancelaria krosno kancelaria lublin kancelaria prawna rzeszów kancelaria prawna w jarosławiu kancelaria prawna w kielcach Kancelaria prawna w Krakowie kancelaria prawna w lublinie kancelaria prawna w przemyślu kancelaria przemyśl kancelaria rzeszów kancelaria sanok kancelaria w rzeszowie kodeks postępowania karnego kodeks spółek handlowych koronawirus koronawirus rzeszów adwokat kpk kredyt CHF Kredyty frankowe nowelizacja prawa budowlanego Obrona w sprawach karnych odszkodowania Odszkodowania rzeszów odszkodowanie o wypadek odwołanie darowizny Pomoc frankowiczom pomoc prawna pomoc prawna jasło pomoc prawna jazda po aloholu pomoc prawna w rzeszowie Pomoc przy ENA w Rzeszowie pomoc z bankiem kredyt posiadanie i handel narkotykami posiadanie narkotyków prawnik jarosław prawnik kielce prawnik kraków prawnik krosno prawnik lublin prawnik przemyśl prawnik stalowa wola prawnik w jaśle prawnik w sanoku prawo budowlane prawo karne prawo odszkodowań prawo spółek procedura karna procedura karna nowelizacja przestępstwa narkotykowe skuteczna kancelaria sprawy frankowe Sprawy karne Sprawy karne Rzeszów Sprawy o ekstradycje sprawy sądowe o odszkodowania spółka zoo sytuacja frankowiczów sądy w czasie epidemii tarcza antykryzysowa TSUE uchylenie ENA wyrok TSUE zadośćuczynienie zarzuty o narkotyki zmiana prawa w czasie epidemii zmiany w czasie pandemii zmiany w kodeksie spółek handlowych środki odurzające