Obsługa spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

Obsługa spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

Prawnymi aspektami związanymi z obsługa spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych zajmujemy się od wielu lat. Przez lata obsługi tych podmiotów prawnych nauczyliśmy się postępować zarówno z sprawami codziennej obsługi spółdzielni oraz z tymi, które występuje nadzwyczajnie.

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe - Obsługa Prawna

To właśnie stała współpraca z spółdzielniami mieszkaniowymi pozwoliła nam wypracować własne know-how w tej często skomplikowanej tematyce prawnej.

Jako kancelaria świadczymy szeroki wachlarz usług dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych obejmujący m.in.:

  • obsługę organów spółdzielni w tym Walne Zgromadzenia i posiedzenia Rad Nadzorczych,
  • opracowywanie aktów porządku wewnętrznego takich jak statuty,
  • regulaminy,
  • uchwały etc.

Zajmujemy się również prowadzeniem i opiniowaniem spraw członkowsko-mieszkaniowych, w tym windykacją należności, procesami inwestycyjnymi (obejmującymi postępowania administracyjne, sądowo-administracyjne oraz sprawy cywilne takie jak umowy stron procesu budowlanego, umowy najmu, umowy wynikające z zarządzania zasobami spółdzielni, umowy deweloperskie, etc.).

Obsługa spółdzielni i wspólnot

Na każdym etapie współpracy oferujemy wsparcie merytoryczne w każdej kwestii związanej z działalnością spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Pomagamy w negocjacjach, budowaniu relacji biznesowych z partnerami spółdzielni.

Nasza kancelaria prawna posiada również wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy oraz prawa administracyjnego.

Obsługa prawna wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni

Modele współpracy

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wprowadziliśmy dwa modele współpracy ze spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi.

  • Pierwszy oparty jest na stałej, kompleksowej obsłudze prawnej podmiotu, w ramach której wchodzą wszelkiego rodzaju aspekty prawne, z którymi spotyka się spółdzielnia bądź wspólnota mieszkaniowa.
  • Drugim modelem jest pomoc doraźna (ad hoc), w ramach której świadczymy usługi pomocy prawnej na konkretne zlecenie danej spółdzielni bądź wspólnoty mieszkaniowej.

Doświadczony zespół adwokatów

Posiadamy długoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw w oparciu o oba wyżej wymienione modele współpracy.

Niezależnie od tego, który model Państwo wybiorą – nasz doświadczony zespół adwokatów w pełni zaangażuje się w daną problematykę prawną.

Dlaczego warto podjąć z nami współpracę?

KOMPLEKSOWE DZIAŁANIE

Świadczymy usługi na każdym etapie postępowania, rozpoczynając od postępowania polubownego, przechodząc do postępowania sądowego.

ZAANGAŻOWANIE I DOŚWIADCZENIE

Wieloletnie doświadczenie i skuteczna praktyka w prowadzeniu postępowań sądowych z zakresu obsługi spółdzielni i wspólnot.

TRANSPARENTNOŚĆ DZIAŁANIA

Nasi Klienci na każdym etapie są informowani o postępach w toczących się postępowaniach i sprawach sądowych.

KONKURENCYJNE STAWKI

Przed podjęciem sprawy informujemy Klienta o wysokości oczekiwanego wynagrodzenia za świadczone usługi prawne.

 

Kancelaria Adwokacka Grzegorz Baran w Rzeszowie

Kancelaria Baran w Rzeszowie zapewnia profesjonalną pomoc prawną. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem oraz do zapoznania się z pozostałą ofertą kancelarii.

Potrzebujesz konsultacji lub porady?

Zachęcamy do podjęcia z nami kontaktu w dowolnie wybranej przez Państwa formie.
Wypełnienie formularza zajmie tylko chwilkę.

sekretariat@kancelaria-baran.pl

telefon: +48 17 852 25 51

kom. +48 602 703 440