Zarzuty o przestępstwa narkotykowe, posiadanie i handel narkotykami

/
/
Zarzuty o przestępstwa narkotykowe, posiadanie i handel narkotykami
Zarzuty o przestępstwa narkotykowe, posiadanie i handel narkotykami

„O przestępstwach narkotykowych” słyszymy niemalże codziennie. Codziennie zatrzymywane są osoby związane z posiadaniem narkotyków, handlem narkotykami, przemytami etc. Skala złożoności tego zjawiska jest ogromna, dlatego też zdecydowaliśmy podzielić się z czytelnikami naszymi obserwacjami i doświadczeniem.

Dlaczego posiadanie narkotyków oraz  handel nimi jest w Polsce prawnie zabronione?

Nasz ustawodawca jasno określił, że tego typu zachowania podlegają karze na gruncie ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2019 r. poz. 852). Co jest istotne – ustawodawca nie posługuje się potocznym pojęciem „narkotyki”, wprowadzając w to miejsce pojęcia „środek odurzający” lub „substancja psychotropowa”.

PODSTAWA PRAWNA

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii

Art. 62 ust.

  1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 62a.
Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w art. 62 ust. 1 lub 3, są środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć również przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, jeżeli orzeczenie wobec sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości.

Kancelaria od spraw karnych w Rzeszowie

Fakt wysokich sankcji za posiadanie i handel narkotykami jest bezsporny i oczywisty. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów od paru lat świadczymy usługi pomocy prawnej z zakresu przestępstw narkotykowych. Nasz zgrany i doświadczony zespół prawników z Kancelarii w Rzeszowie doskonale zna przepisy karne i metody prowadzenia postępowań związanych z przestępstwami narkotykowymi. Przez wiele lat świadczenia pomocy prawnej dla Naszych Klientów, którym zarzucane były przestępstwa narkotykowe wypracowaliśmy własne skuteczne metody w tej dziedzinie.

Najistotniejszym elementem strategii jest poznanie specyfiki konkretnej sprawy, poznane zarzuty o przestępstwa narkotykowe jakie ciążą na Kliencie oraz opracowanie skutecznej linii obrony w celu wykazania, że Klient jest niesłusznie oskarżany o przestępstwo narkotykowe. Sprawdzony adwokat od spraw karnych to jedna z najlepszych możliwości na uniknięcie poważnych problemów prawnych, które mogą się pojawić po przegranej sprawie związanej z przestępstwami narkotykowymi.

Kontakt z kancelarią Baran w Rzeszowie - pomoc w sprawach o handel i posiadanie narkotyków

Niezależnie od sprawy zachęcamy Państwa do nawiązania z nami bezpośredniego kontaktu osobistego, telefonicznego bądź przez wiadomość e-mail. Niezwłocznie po zapoznaniu się z danym zagadnieniem podniesionym przez Państwa, nasi prawnicy udzielą rzeczowej odpowiedzi na temat dalszej procedury postępowania oraz dokonają wyceny usługi prawnej.

Skontaktuj się

tel. +48 17 852 25 51
kom. +48 602 703 440
sekretariat(at)kancelaria-baran.pl

Napisz do nas

    TAGI
    adwokat biłgoraj adwokat częstochowa Adwokat Inowrocław adwokat jarosław adwokat jasło adwokat jędrzejów adwokat krosno adwokat kłobuck adwokat leżajsk adwokat mysłowice adwokat poznań adwokat prawo karne rzeszów Adwokat rzeszów adwokat tarnów adwokat w bydgoszczy Adwokat w Rzeszowie adwokat w sandomierzu Adwokat w sprawach karnych adwokat w stalowej woli adwokat w łodzi adwokat zamość covid-19 dozór elektroniczny dozór w czasie pandemii Europejski Nakaz Aresztowania frampol adwokat Grzegorz Baran Grzegorz Baran Adwokat jada po pijanemu adwokat jazda po alkoholu jazda pod wpływem jazda w stanie nietrzeźwości kancelaria adwokacja w stalowej woli kancelaria adwokacka dębica kancelaria adwokacka Jelenia Góra kancelaria adwokacka zawiercie kancelaria biłgoraj kancelaria bydgoszcz kancelaria jędrzejów Kancelaria karna kancelaria krosno kancelaria mysłowice kancelaria prawna poznań kancelaria prawna rzeszów kancelaria prawna w gliwicach Kancelaria prawna w Gorlicach kancelaria prawna w jarosławiu kancelaria prawna w kielcach kancelaria prawna w Leżajsku Kancelaria prawna w Radymnie kancelaria prawna w tarnowie kancelaria przeworsk kancelaria rzeszów kancelaria sanok kancelaria siedlce kancelaria strzyżów Kancelaria w Bochni kancelaria w częstochowie kancelaria w rzeszowie kancelaria w zamościu kancelaria w łodzi kodeks spółek handlowych koronawirus Kredyty frankowe lipsko adwokat odszkodowania Odszkodowania rzeszów odszkodowania tomaszów lubelski odszkodowanie o wypadek pomoc prawna pomoc prawna jasło pomoc prawna jazda po aloholu pomoc prawna w rzeszowie porady prawne przeworsk prawnik Bełchatów prawnik jarosław prawnik kielce prawnik krosno prawnik sandomierz prawnik stalowa wola prawnik w jaśle prawnik w Jeleniej Górze prawnik w sanoku prawnik z dębicy prawo karne prawo odszkodowań prawo spółek przestępstwa narkotykowe rabka zdrój kancelaria adwokacka skuteczna kancelaria sokołów małopolski adwokat sprawy frankowe sprawy sądowe o odszkodowania sytuacja frankowiczów tarcza antykryzysowa tychy prawnik zadośćuczynienie zarzuty o narkotyki zmiany w kodeksie spółek handlowych świdnik prawnik pomoc