Zarzuty o przestępstwa narkotykowe, posiadanie i handel narkotykami

/
/
Zarzuty o przestępstwa narkotykowe, posiadanie i handel narkotykami
Zarzuty o przestępstwa narkotykowe, posiadanie i handel narkotykami

„O przestępstwach narkotykowych” słyszymy niemalże codziennie. Codziennie zatrzymywane są osoby związane z posiadaniem narkotyków, handlem narkotykami, przemytami etc. Skala złożoności tego zjawiska jest ogromna, dlatego też zdecydowaliśmy podzielić się z czytelnikami naszymi obserwacjami i doświadczeniem.

Dlaczego posiadanie narkotyków oraz  handel nimi jest w Polsce prawnie zabronione?

Nasz ustawodawca jasno określił, że tego typu zachowania podlegają karze na gruncie ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2019 r. poz. 852). Co jest istotne – ustawodawca nie posługuje się potocznym pojęciem „narkotyki”, wprowadzając w to miejsce pojęcia „środek odurzający” lub „substancja psychotropowa”.

PODSTAWA PRAWNA

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii

Art. 62 ust.

  1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 62a.
Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w art. 62 ust. 1 lub 3, są środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć również przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, jeżeli orzeczenie wobec sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości.

Kancelaria od spraw karnych w Rzeszowie

Fakt wysokich sankcji za posiadanie i handel narkotykami jest bezsporny i oczywisty. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów od paru lat świadczymy usługi pomocy prawnej z zakresu przestępstw narkotykowych. Nasz zgrany i doświadczony zespół prawników z Kancelarii w Rzeszowie doskonale zna przepisy karne i metody prowadzenia postępowań związanych z przestępstwami narkotykowymi. Przez wiele lat świadczenia pomocy prawnej dla Naszych Klientów, którym zarzucane były przestępstwa narkotykowe wypracowaliśmy własne skuteczne metody w tej dziedzinie.

Najistotniejszym elementem strategii jest poznanie specyfiki konkretnej sprawy, poznane zarzuty o przestępstwa narkotykowe jakie ciążą na Kliencie oraz opracowanie skutecznej linii obrony w celu wykazania, że Klient jest niesłusznie oskarżany o przestępstwo narkotykowe. Sprawdzony adwokat od spraw karnych to jedna z najlepszych możliwości na uniknięcie poważnych problemów prawnych, które mogą się pojawić po przegranej sprawie związanej z przestępstwami narkotykowymi.

Kontakt z kancelarią Baran w Rzeszowie - pomoc w sprawach o handel i posiadanie narkotyków

Niezależnie od sprawy zachęcamy Państwa do nawiązania z nami bezpośredniego kontaktu osobistego, telefonicznego bądź przez wiadomość e-mail. Niezwłocznie po zapoznaniu się z danym zagadnieniem podniesionym przez Państwa, nasi prawnicy udzielą rzeczowej odpowiedzi na temat dalszej procedury postępowania oraz dokonają wyceny usługi prawnej.

Skontaktuj się

tel. +48 17 852 25 51
kom. +48 602 703 440
sekretariat(at)kancelaria-baran.pl

Napisz do nas

    TAGI
    adwokat kraków adwokat lublin adwokat prawo karne rzeszów adwokat przemyśl Adwokat rzeszów Adwokat w Rzeszowie Adwokat w sprawach karnych covid-19 darowizna ENA epidemia w polsce Europejski Nakaz Aresztowania frankowicze kredyt Grzegorz Baran Grzegorz Baran Adwokat handel narkotykami jada po pijanemu adwokat jazda po alkoholu jazda pod wpływem jazda w stanie nietrzeźwości Kancelaria karna kancelaria kraków kancelaria lublin kancelaria prawna rzeszów Kancelaria prawna w Krakowie kancelaria prawna w lublinie kancelaria prawna w przemyślu kancelaria przemyśl kancelaria rzeszów kancelaria w rzeszowie kodeks postępowania karnego kodeks spółek handlowych koronawirus koronawirus rzeszów adwokat kpk kredyt CHF Kredyty frankowe nowelizacja prawa budowlanego Obrona w sprawach karnych odszkodowania Odszkodowania rzeszów odszkodowanie o wypadek odwołanie darowizny Pomoc frankowiczom pomoc prawna pomoc prawna jazda po aloholu pomoc prawna w rzeszowie Pomoc przy ENA w Rzeszowie pomoc z bankiem kredyt posiadanie i handel narkotykami posiadanie narkotyków prawnik kraków prawnik lublin prawnik przemyśl prawo budowlane prawo karne prawo odszkodowań prawo spółek procedura karna procedura karna nowelizacja przestępstwa narkotykowe skuteczna kancelaria sprawy frankowe Sprawy karne Sprawy karne Rzeszów Sprawy o ekstradycje sprawy sądowe o odszkodowania spółka zoo sytuacja frankowiczów sądy w czasie epidemii tarcza antykryzysowa TSUE uchylenie ENA wyrok TSUE zadośćuczynienie zarzuty o narkotyki zmiana prawa w czasie epidemii zmiany w czasie pandemii zmiany w kodeksie spółek handlowych środki odurzające