Sytuacje, w których pomoc profesjonalnego pełnomocnika okazuje się być nieoceniona – poradnik

/
/
Sytuacje, w których pomoc profesjonalnego pełnomocnika okazuje się być nieoceniona – poradnik

Prawo dla kierowców – poradnik

Nieoceniona pomoc prawnika

Opisujemy praktyczne sytuacje dnia codziennego, w których przydaje się sprawne nawiązanie kontaktu z profesjonalnym pełnomocnikiem – adwokatem. Niniejszy wpis w szczególności dotyczy sytuacji, gdy nasza odpowiedzialność podlega regulacji wynikającej z art. 87 § 1 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2021 r. poz. 281) – dalej k.w. albo z art. 178a ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 2020 r. poz. 1444) – dalej k.k.

Sytuacje, z którymi spotykają się Klienci naszej kancelarii adwokackiej w Rzeszowie są bardzo różne.

Na potrzeby niniejszego wpisu skupimy się wyłącznie na tych, które nierozerwalnie związane są z kierowaniem pojazdu mechanicznego i odpowiedzialności wynikającej z art. 87 § 1 k.w. albo z art. 178a k.k. Celem uproszczenia wypowiedzi, obie wyżej wymienione podstawy prawne zrównamy do jednego mianownika, którym będzie sformułowanie – prowadzenie pojazdu pod wypływem alkoholu (o różnicach pomiędzy jazdą po spożyciu alkoholu uregulowaną w k.w. oraz jazdą w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego uregulowaną w k.k. traktowały nasze poprzednie wpisy, do których lektury serdecznie zachęcamy).

Przechodząc do meritum – poniżej przedstawiamy przykładowe sytuacje z życia codziennego, w których sprawny i szybki kontakt z zaufanym adwokatem może okazać się nieoceniony w obronie Państwa interesów. Tytułem wstępu pragniemy wskazać, że z pełną stanowczością nie popieramy prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu (wręcz przeciwnie – prywatnie wysoce negujemy takie zachowania), a przedmiotowy wpisu nie zachęca do prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i traktuje wyłącznie o możliwych do wystąpienia zdarzeń, w których pomoc adwokata jest w naszej ocenie niezbędna z punktu widzenia interesów Klienta.

Kontakt z adwokatem w celu obrony własnych interesów

  • Pierwsza z najczęstszych sytuacji dotyczy początkowych chwil po spowodowaniu bądź uczestniczeniu w zdarzeniu drogowym, w którym biorąc udział byli Państwo pod wpływem alkoholu prowadząc pojazd mechaniczny. Oczywiście w pierwszej kolejności podejmujemy działania związane z właściwym zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, pomocą poszkodowanym i wezwaniu służ ratunkowych.
    Następnie należy nawiązać kontakt z adwokatem. W takiej sytuacji pomoc profesjonalnego pełnomocnika jest bezwzględną koniecznością, szczególnie, że są to momenty, w których prowadzone są wstępne czynności, których wynik może mieć spore znaczenia dla dalszego rozwoju wydarzeń i kształtu Państwa przyszłej sytuacji prawnej.
  • Drugą z sytuacji jest okoliczność, w której doszło do zdarzenia opisanego w pkt I, ale nie z Państwa winy. W takiej sytuacji również należy skontaktować się z adwokatem i rzetelnie przedstawić przebieg zdarzeń. Oczywiście mowa tu o sytuacji, która co prawda nie jest wynikiem Państwa winy, ale w której jako uczestnicy znajdowali się Państwo pod wpływem alkoholu i prowadzili pojazd mechaniczny. Z pozoru prosta i oczywista kwestia winy w tak opisywanej sytuacji, może przeobrazić się w okoliczność, w której z ofiary zostaniemy zakwalifikowani jako sprawcy.
  • Kolejną z sytuacji jest zwykła kontrola drogowa, podczas której funkcjonariusze będą chcieli zbadać Państwa na zawartość alkoholu.. Kontroli wówczas nie sposób uniknąć, ale należy wiedzieć jak zachować się podczas niej i jakie uprawnienia Państwu przysługują.

Kancelaria Adwokacka Grzegorz Baran Rzeszów – zaufany i zawsze dostępny partner w ochronie Państwa interesów

Zaufana kancelaria adwokacka Grzegorz Baran w Rzeszowie świadczy usługi pomocy prawnej dla osób, które prowadziły pojazd pod wpływem alkoholu i obawiają się negatywnych konsekwencji prawnych. Świadczymy usługi prawne na terenie Rzeszowa, województwa podkarpackiego oraz całej Polski.

Skontaktuj się

tel. +48 17 852 25 51
kom. +48 602 703 440
sekretariat(at)kancelaria-baran.pl

Napisz do nas

    TAGI
    adwokat jarosław adwokat jasło adwokat kraków adwokat krosno adwokat lublin adwokat prawo karne rzeszów adwokat przemyśl Adwokat rzeszów adwokat w kielcach Adwokat w Rzeszowie Adwokat w sprawach karnych adwokat w stalowej woli art. 158 kodeksu karnego bójka lub pobicie covid-19 darowizna ENA epidemia w polsce Europejski Nakaz Aresztowania frankowicze kredyt Grzegorz Baran Grzegorz Baran Adwokat handel narkotykami jada po pijanemu adwokat jazda po alkoholu jazda pod wpływem jazda w stanie nietrzeźwości kancelaria adwokacja w stalowej woli Kancelaria karna kancelaria kielce kancelaria kraków kancelaria krosno kancelaria lublin kancelaria prawna rzeszów kancelaria prawna w jarosławiu kancelaria prawna w kielcach Kancelaria prawna w Krakowie kancelaria prawna w lublinie kancelaria prawna w przemyślu kancelaria przemyśl kancelaria rzeszów kancelaria sanok kancelaria w rzeszowie kodeks postępowania karnego kodeks spółek handlowych koronawirus koronawirus rzeszów adwokat kpk kredyt CHF Kredyty frankowe nowelizacja prawa budowlanego Obrona w sprawach karnych odszkodowania Odszkodowania rzeszów odszkodowanie o wypadek odwołanie darowizny Pomoc frankowiczom pomoc prawna pomoc prawna jasło pomoc prawna jazda po aloholu pomoc prawna w rzeszowie Pomoc przy ENA w Rzeszowie pomoc z bankiem kredyt posiadanie i handel narkotykami posiadanie narkotyków prawnik jarosław prawnik kielce prawnik kraków prawnik krosno prawnik lublin prawnik przemyśl prawnik stalowa wola prawnik w jaśle prawnik w sanoku prawo budowlane prawo karne prawo odszkodowań prawo spółek procedura karna procedura karna nowelizacja przestępstwa narkotykowe skuteczna kancelaria sprawy frankowe Sprawy karne Sprawy karne Rzeszów Sprawy o ekstradycje sprawy sądowe o odszkodowania spółka zoo sytuacja frankowiczów sądy w czasie epidemii tarcza antykryzysowa TSUE uchylenie ENA wyrok TSUE zadośćuczynienie zarzuty o narkotyki zmiana prawa w czasie epidemii zmiany w czasie pandemii zmiany w kodeksie spółek handlowych środki odurzające