Sytuacje, w których pomoc profesjonalnego pełnomocnika okazuje się być nieoceniona – poradnik

/
/
Sytuacje, w których pomoc profesjonalnego pełnomocnika okazuje się być nieoceniona – poradnik

Prawo dla kierowców – poradnik

Nieoceniona pomoc prawnika

Opisujemy praktyczne sytuacje dnia codziennego, w których przydaje się sprawne nawiązanie kontaktu z profesjonalnym pełnomocnikiem – adwokatem. Niniejszy wpis w szczególności dotyczy sytuacji, gdy nasza odpowiedzialność podlega regulacji wynikającej z art. 87 § 1 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2021 r. poz. 281) – dalej k.w. albo z art. 178a ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 2020 r. poz. 1444) – dalej k.k.

Sytuacje, z którymi spotykają się Klienci naszej kancelarii adwokackiej w Rzeszowie są bardzo różne.

Na potrzeby niniejszego wpisu skupimy się wyłącznie na tych, które nierozerwalnie związane są z kierowaniem pojazdu mechanicznego i odpowiedzialności wynikającej z art. 87 § 1 k.w. albo z art. 178a k.k. Celem uproszczenia wypowiedzi, obie wyżej wymienione podstawy prawne zrównamy do jednego mianownika, którym będzie sformułowanie – prowadzenie pojazdu pod wypływem alkoholu (o różnicach pomiędzy jazdą po spożyciu alkoholu uregulowaną w k.w. oraz jazdą w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego uregulowaną w k.k. traktowały nasze poprzednie wpisy, do których lektury serdecznie zachęcamy).

Przechodząc do meritum – poniżej przedstawiamy przykładowe sytuacje z życia codziennego, w których sprawny i szybki kontakt z zaufanym adwokatem może okazać się nieoceniony w obronie Państwa interesów. Tytułem wstępu pragniemy wskazać, że z pełną stanowczością nie popieramy prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu (wręcz przeciwnie – prywatnie wysoce negujemy takie zachowania), a przedmiotowy wpisu nie zachęca do prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i traktuje wyłącznie o możliwych do wystąpienia zdarzeń, w których pomoc adwokata jest w naszej ocenie niezbędna z punktu widzenia interesów Klienta.

Kontakt z adwokatem w celu obrony własnych interesów

  • Pierwsza z najczęstszych sytuacji dotyczy początkowych chwil po spowodowaniu bądź uczestniczeniu w zdarzeniu drogowym, w którym biorąc udział byli Państwo pod wpływem alkoholu prowadząc pojazd mechaniczny. Oczywiście w pierwszej kolejności podejmujemy działania związane z właściwym zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, pomocą poszkodowanym i wezwaniu służ ratunkowych.
    Następnie należy nawiązać kontakt z adwokatem. W takiej sytuacji pomoc profesjonalnego pełnomocnika jest bezwzględną koniecznością, szczególnie, że są to momenty, w których prowadzone są wstępne czynności, których wynik może mieć spore znaczenia dla dalszego rozwoju wydarzeń i kształtu Państwa przyszłej sytuacji prawnej.
  • Drugą z sytuacji jest okoliczność, w której doszło do zdarzenia opisanego w pkt I, ale nie z Państwa winy. W takiej sytuacji również należy skontaktować się z adwokatem i rzetelnie przedstawić przebieg zdarzeń. Oczywiście mowa tu o sytuacji, która co prawda nie jest wynikiem Państwa winy, ale w której jako uczestnicy znajdowali się Państwo pod wpływem alkoholu i prowadzili pojazd mechaniczny. Z pozoru prosta i oczywista kwestia winy w tak opisywanej sytuacji, może przeobrazić się w okoliczność, w której z ofiary zostaniemy zakwalifikowani jako sprawcy.
  • Kolejną z sytuacji jest zwykła kontrola drogowa, podczas której funkcjonariusze będą chcieli zbadać Państwa na zawartość alkoholu.. Kontroli wówczas nie sposób uniknąć, ale należy wiedzieć jak zachować się podczas niej i jakie uprawnienia Państwu przysługują.

Kancelaria Adwokacka Grzegorz Baran Rzeszów – zaufany i zawsze dostępny partner w ochronie Państwa interesów

Zaufana kancelaria adwokacka Grzegorz Baran w Rzeszowie świadczy usługi pomocy prawnej dla osób, które prowadziły pojazd pod wpływem alkoholu i obawiają się negatywnych konsekwencji prawnych. Świadczymy usługi prawne na terenie Rzeszowa, województwa podkarpackiego oraz całej Polski.

Skontaktuj się

tel. +48 17 852 25 51
kom. +48 602 703 440
sekretariat(at)kancelaria-baran.pl

Napisz do nas

    TAGI
    adwokat biłgoraj adwokat częstochowa Adwokat Inowrocław adwokat jarosław adwokat jasło adwokat jędrzejów adwokat krosno adwokat kłobuck adwokat leżajsk adwokat mysłowice adwokat poznań adwokat prawo karne rzeszów Adwokat rzeszów adwokat tarnów adwokat w bydgoszczy Adwokat w Rzeszowie adwokat w sandomierzu Adwokat w sprawach karnych adwokat w stalowej woli adwokat w łodzi adwokat zamość covid-19 dozór elektroniczny dozór w czasie pandemii Europejski Nakaz Aresztowania frampol adwokat Grzegorz Baran Grzegorz Baran Adwokat jada po pijanemu adwokat jazda po alkoholu jazda pod wpływem jazda w stanie nietrzeźwości kancelaria adwokacja w stalowej woli kancelaria adwokacka dębica kancelaria adwokacka Jelenia Góra kancelaria adwokacka zawiercie kancelaria biłgoraj kancelaria bydgoszcz kancelaria jędrzejów Kancelaria karna kancelaria krosno kancelaria mysłowice kancelaria prawna poznań kancelaria prawna rzeszów kancelaria prawna w gliwicach Kancelaria prawna w Gorlicach kancelaria prawna w jarosławiu kancelaria prawna w kielcach kancelaria prawna w Leżajsku Kancelaria prawna w Radymnie kancelaria prawna w tarnowie kancelaria przeworsk kancelaria rzeszów kancelaria sanok kancelaria siedlce kancelaria strzyżów Kancelaria w Bochni kancelaria w częstochowie kancelaria w rzeszowie kancelaria w zamościu kancelaria w łodzi kodeks spółek handlowych koronawirus Kredyty frankowe lipsko adwokat odszkodowania Odszkodowania rzeszów odszkodowania tomaszów lubelski odszkodowanie o wypadek pomoc prawna pomoc prawna jasło pomoc prawna jazda po aloholu pomoc prawna w rzeszowie porady prawne przeworsk prawnik Bełchatów prawnik jarosław prawnik kielce prawnik krosno prawnik sandomierz prawnik stalowa wola prawnik w jaśle prawnik w Jeleniej Górze prawnik w sanoku prawnik z dębicy prawo karne prawo odszkodowań prawo spółek przestępstwa narkotykowe rabka zdrój kancelaria adwokacka skuteczna kancelaria sokołów małopolski adwokat sprawy frankowe sprawy sądowe o odszkodowania sytuacja frankowiczów tarcza antykryzysowa tychy prawnik zadośćuczynienie zarzuty o narkotyki zmiany w kodeksie spółek handlowych świdnik prawnik pomoc