Kancelaria Adwokacka Baran - Sprawy sądowe o odszkodowania

/
/
Sprawy sądowe o odszkodowania i zadośćuczynienia
Sprawy sądowe o odszkodowania

W obecnych realiach rynkowych powszechne jest uchylanie się od wypłaty świadczeń przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe i inne podmioty zobowiązane oraz zaniżanie wypłacanych odszkodowań i zadośćuczynień.

Procedura uzyskiwania odpowiedniego odszkodowania i zadośćuczynienia jest procesem złożonym oraz wymagającym specjalistycznej wiedzy prawniczej.

Kancelaria Adwokacka Baran z Rzeszowa – solidny i godny zaufania partner w uzyskiwaniu świadczeń odszkodowawczych na terenie województwa podkarpackiego.

Kancelaria Adwokacka Baran reprezentuje Klientów w różnego rodzaju tzw. sprawach odszkodowawczych w związku z wypadkami komunikacyjnymi, przy pracy, w rolnictwie oraz błędami medycznymi. Świadczymy pomoc prawną w uzyskiwaniu odszkodowań, które służą rekompensacie poniesionych strat materialnych oraz zadośćuczynień za doznaną krzywdę w związku z rozstrojem zdrowia lub śmiercią osoby bliskiej.

Zapewniamy kompleksową obsługę prawną związaną z postępowaniem karnym, przedsądowym, sądowym oraz egzekucyjnym. Doskonale znamy procedury, obowiązujące przepisy i posiadamy długoletnie doświadczenie w tego typu sporach, które pozwala nam na skuteczne reprezentowanie interesów naszych Klientów. Poniżej przedstawiamy Państwu wybrane aspekty naszej działalności z tej materii.

Jakie świadczenia mogę uzyskać po wypadku, w którym zginęła bliska mi osoba?

Dochodzenie zadośćuczynienia dla bliskich po wypadku śmiertelnym to jeden z podstawowych aspektów działalności Kancelarii. Świadczymy kompleksową pomoc prawną dla bliskich osoby, która uległa śmiertelnemu wypadkowi. Dokładnie analizujemy konkretną sytuację i indywidualnie rozpatrujemy każdą sprawę – sprawdzamy możliwości dochodzenia roszczeń z posiadanych polis ubezpieczeniowych, sprawdzamy również czy zachodzi okoliczność umożliwiająca dochodzenie zadośćuczynienia od podmiotu trzeciego bądź konkretnej instytucji.

Kancelaria Baran reprezentuje Klientów w sprawach o:

 • zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę,
 • odszkodowanie za poniesione koszty leczenia zmarłego,
 • odszkodowanie za poniesione koszty pogrzebu,
 • rentę alimentacyjną w przypadku śmierci osoby, na której ciążył ustawowy obowiązek alimentacyjny lub którym zmarły dobrowolnie i stale dostarczał środków utrzymania,
 • odszkodowanie, jeżeli wskutek śmierci bliskiego nastąpiło znaczne pogorszenie ich sytuacji życiowej.

Jakie świadczenia mogę uzyskać po wypadku, w którym zostałem poszkodowany?

Zakres możliwych do uzyskania odszkodowań po wypadku jest szeroki. Każda sprawa jest przez nas analizowana pod kątem konkretnego przypadku. Zapewniamy indywidualne podejście do Klienta, przedstawiając mu możliwe do osiągnięcia i korzystne dla niego rozwiązania.

Kancelaria Baran reprezentuje Klientów w sprawach o:

 • zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę,
 • odszkodowanie na pokrycie wszystkich niezbędnych kosztów powstałych w związku z wypadkiem:
  a) związanych z leczeniem: kosztów zakupów leków, medykamentów, środków medycznych, protez,
  b) leczenia prywatnego, rehabilitacji,
  c) związanych z dowozem poszkodowanego na leczenie oraz przejazdami osób bliskich w celu odwiedzin w szpitalu,
  d) opieki nad poszkodowanym,
  e) adaptacji miejsca zamieszkania do potrzeb osoby poszkodowanej,
 • utracony dochód w związku z zaprzestaniem wykonywania pracy w każdej formie zatrudnienia lub w ramach prowadzonej działalności gospodarczej,
 • zwrot kosztów przygotowania do wykonywania innego zawodu (jeżeli w wyniku wypadku osoba poszkodowana straciła możliwość wykonywania dotychczasowej pracy zarobkowej),
 • rentę dla wyrównania szkód o charakterze trwałym, w tym rentę na zwiększone potrzeby (związane na przykład z opieką nad poszkodowanym i stałymi kosztami leczenia) oraz rentę z tytułu utraconego dochodu, gdy poszkodowany utraci zdolność do pracy zarobkowej.
 • rentę uzupełniającą, której celem jest wyrównanie różnicy w dochodach uzyskiwanych przez poszkodowanego po wypadku, w porównaniu do stanu sprzed wypadku;
 • kapitalizację renty – uzyskanie jednorazowego odszkodowania, gdy poszkodowany w następstwie wypadku stał się inwalidą, a świadczenie to umożliwi mu wykonywanie innego zawodu, czy też rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej.

Dlaczego warto nam zaufać?

W celu osiągnięcia najwyższego świadczenia na rzecz naszych Klientów skupiamy się zarówno na fundamentalnych aspektach prawnych takich jak właściwa analiza podstawy prawnej, analogicznego orzecznictwa sądów powszechnych oraz na szczegółach, które często przesądzają o sukcesie prowadzonego sporu – skrupulatne zbadanie prozaicznie błahej kwestii, która w ogólnym rozrachunku może przełożyć się na skuteczną argumentację i dowiedzenie racji naszego Klienta.

Tylko właściwa analiza materiału dowodowego, zaangażowanie i determinacja zespołu prawnego dają gwarancję kompleksowego zapoznania się z daną sprawą oraz obranie najlepszej strategii, która może wpłynąć na korzystne rozstrzygnięcie dla naszego Klienta.

Kontakt z kancelarią Baran w Rzeszowie - pomoc w sprawie o zadośćuczynienie i odszkodowanie

Niezależnie od sprawy zachęcamy Państwa do nawiązania z nami bezpośredniego kontaktu osobistego, telefonicznego bądź przez wiadomość e-mail. Niezwłocznie po zapoznaniu się z danym zagadnieniem podniesionym przez Państwa, nasi prawnicy udzielą rzeczowej odpowiedzi na temat dalszej procedury postępowania oraz dokonają wyceny usługi prawnej.

Skontaktuj się

tel. +48 17 852 25 51
kom. +48 602 703 440
sekretariat(at)kancelaria-baran.pl

Napisz do nas

  TAGI
  adwokat biłgoraj adwokat częstochowa Adwokat Inowrocław adwokat jarosław adwokat jasło adwokat jędrzejów adwokat krosno adwokat kłobuck adwokat leżajsk adwokat mysłowice adwokat poznań adwokat prawo karne rzeszów Adwokat rzeszów adwokat tarnów adwokat w bydgoszczy Adwokat w Rzeszowie adwokat w sandomierzu Adwokat w sprawach karnych adwokat w stalowej woli adwokat w łodzi adwokat zamość covid-19 dozór elektroniczny dozór w czasie pandemii Europejski Nakaz Aresztowania frampol adwokat Grzegorz Baran Grzegorz Baran Adwokat jada po pijanemu adwokat jazda po alkoholu jazda pod wpływem jazda w stanie nietrzeźwości kancelaria adwokacja w stalowej woli kancelaria adwokacka dębica kancelaria adwokacka Jelenia Góra kancelaria adwokacka zawiercie kancelaria biłgoraj kancelaria bydgoszcz kancelaria jędrzejów Kancelaria karna kancelaria krosno kancelaria mysłowice kancelaria prawna poznań kancelaria prawna rzeszów kancelaria prawna w gliwicach Kancelaria prawna w Gorlicach kancelaria prawna w jarosławiu kancelaria prawna w kielcach kancelaria prawna w Leżajsku Kancelaria prawna w Radymnie kancelaria prawna w tarnowie kancelaria przeworsk kancelaria rzeszów kancelaria sanok kancelaria siedlce kancelaria strzyżów Kancelaria w Bochni kancelaria w częstochowie kancelaria w rzeszowie kancelaria w zamościu kancelaria w łodzi kodeks spółek handlowych koronawirus Kredyty frankowe lipsko adwokat odszkodowania Odszkodowania rzeszów odszkodowania tomaszów lubelski odszkodowanie o wypadek pomoc prawna pomoc prawna jasło pomoc prawna jazda po aloholu pomoc prawna w rzeszowie porady prawne przeworsk prawnik Bełchatów prawnik jarosław prawnik kielce prawnik krosno prawnik sandomierz prawnik stalowa wola prawnik w jaśle prawnik w Jeleniej Górze prawnik w sanoku prawnik z dębicy prawo karne prawo odszkodowań prawo spółek przestępstwa narkotykowe rabka zdrój kancelaria adwokacka skuteczna kancelaria sokołów małopolski adwokat sprawy frankowe sprawy sądowe o odszkodowania sytuacja frankowiczów tarcza antykryzysowa tychy prawnik zadośćuczynienie zarzuty o narkotyki zmiany w kodeksie spółek handlowych świdnik prawnik pomoc