Jazda pod wpływem alkoholu - Pomoc prawna w Rzeszowie

/
/
Jazda pod wpływem alkoholu – pomoc prawna w Rzeszowie
Jazda pod wpływem alkoholu pomoc prawna

Jazda pod wypływem alkoholu – tak potocznie nazywamy jedno z najczęściej występujących w Polsce wykroczeń bądź przestępstw. Właśnie na kanwie mnogości sytuacji, z którymi jako Kancelaria Baran mamy okazję się spotykać. Już na samym wstępie wskazaliśmy, że istnieją dwie prawne kwalifikacje opisywanego czynu.

Nasz ustawodawca wprowadził do porządku prawnego dwie kategorie:

  1. pierwsza to jazda po spożyciu alkoholu, która uregulowana jest w art. 87 § 1 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2019 r. poz. 821),
  2. druga zaś to jazda w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego (np. narkotyku, silnych lekarstw etc.), uregulowana w art. 178a ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 2019 r. poz. 1950).

Jako wieloletni specjaliści w praktyce prawa karnego doskonale wiemy jakie kary ciążą na sprawcy tych czynów. Przeglądając Internet wielokrotnie można znaleźć różnice oraz sankcje za jazdę po spożyciu alkoholu albo w stanie nietrzeźwości.

Od czego zależy wymiar kary?

Wymiar kary zależy też od tego, czy sprawca pierwszy raz wszedł w konflikt z prawem czy też ponownie popełnił przestępstwo. Zgodnie z art. 178a § 4 kk, za ponowną jazdę po alkoholu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, a sąd orzeka ponadto dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Jest to niezwykle dolegliwy środek – zarówno dla zawodowych kierowców, jak i osób, dla których samochód stanowi główny środek transportu. W przypadku przestępstwa z art. 178a § 4 kk sąd może zawiesić wykonanie kary jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach. Sąd może zawiesić wykonanie kary jedynie w przypadku, gdy wymierzona kara nie przekroczyła roku.

Skuteczna pomoc prawna dla kierowców

Najistotniejsze z punktu widzenia skutecznej obrony prawnej jest sprawne podjęcie działań przez profesjonalnego pełnomocnika posiadającego wiedzę z zakresu karnistyki (m.in.: prawa karnego, prawa wykroczeń).

Z doświadczenia wiemy, że zwykłe zatrzymanie do kontroli drogowej może uruchomić lawinę niekorzystnych dla Klientów wydarzeń, które przy nieumiejętnym prowadzeniu postępowania mogą wyrządzić wiele odwracalnych (oraz nieodwracalnych) szkód.

Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy dojdzie do kolizji drogowej bądź innych poważniejszych zdarzeń drogowych. Niezależnie od sytuacji, zawsze warto jest mieć wsparcie adwokata od spraw karnych.

  • Doskonale znamy procedury i wiemy jak weryfikować materiał dowodowy zgromadzony w toku postępowania. Wiemy jak ważne są wyniki badań, stan techniczny urządzeń na podstawie których dokonywane były badania, ich certyfikaty, atesty etc. O tajnikach pracy możemy pisać bez końca, gdyż doświadczenie i wiedza pozwalają nam na obranie właściwych strategii w każdej sprawie, którą prowadzimy dla naszych Klientów.
  • Zawsze najlepszą metodą jest zapobieganie – dlatego też poniżej przekazujemy pełne dane kontaktowe do naszych prawników, którzy zajmują się obroną osób, które prowadziły po spożyciu alkoholu bądź w stanie nietrzeźwości.

Jazda pod wpływem alkoholu? Szukasz pomocy prawnej – zaufaj wiedzy prawników z Kancelarii Adwokackiej Baran – sprawdzeni karniści z Rzeszowa dostępni w każdej chwili.

Niezależnie od sprawy zachęcamy Państwa do nawiązania z nami bezpośredniego kontaktu osobistego, telefonicznego bądź przez wiadomość e-mail. Niezwłocznie po zapoznaniu się z danym zagadnieniem podniesionym przez Państwa, nasi prawnicy udzielą rzeczowej odpowiedzi na temat dalszej procedury postępowania oraz dokonają wyceny usługi prawnej.

Skontaktuj się

tel. +48 17 852 25 51
kom. +48 602 703 440
sekretariat(at)kancelaria-baran.pl

Napisz do nas

    TAGI
    adwokat biłgoraj adwokat częstochowa Adwokat Inowrocław adwokat jarosław adwokat jasło adwokat jędrzejów adwokat krosno adwokat kłobuck adwokat leżajsk adwokat mysłowice adwokat poznań adwokat prawo karne rzeszów Adwokat rzeszów adwokat tarnów adwokat w bydgoszczy Adwokat w Rzeszowie adwokat w sandomierzu Adwokat w sprawach karnych adwokat w stalowej woli adwokat w łodzi adwokat zamość covid-19 dozór elektroniczny dozór w czasie pandemii Europejski Nakaz Aresztowania frampol adwokat Grzegorz Baran Grzegorz Baran Adwokat jada po pijanemu adwokat jazda po alkoholu jazda pod wpływem jazda w stanie nietrzeźwości kancelaria adwokacja w stalowej woli kancelaria adwokacka dębica kancelaria adwokacka Jelenia Góra kancelaria adwokacka zawiercie kancelaria biłgoraj kancelaria bydgoszcz kancelaria jędrzejów Kancelaria karna kancelaria krosno kancelaria mysłowice kancelaria prawna poznań kancelaria prawna rzeszów kancelaria prawna w gliwicach Kancelaria prawna w Gorlicach kancelaria prawna w jarosławiu kancelaria prawna w kielcach kancelaria prawna w Leżajsku Kancelaria prawna w Radymnie kancelaria prawna w tarnowie kancelaria przeworsk kancelaria rzeszów kancelaria sanok kancelaria siedlce kancelaria strzyżów Kancelaria w Bochni kancelaria w częstochowie kancelaria w rzeszowie kancelaria w zamościu kancelaria w łodzi kodeks spółek handlowych koronawirus Kredyty frankowe lipsko adwokat odszkodowania Odszkodowania rzeszów odszkodowania tomaszów lubelski odszkodowanie o wypadek pomoc prawna pomoc prawna jasło pomoc prawna jazda po aloholu pomoc prawna w rzeszowie porady prawne przeworsk prawnik Bełchatów prawnik jarosław prawnik kielce prawnik krosno prawnik sandomierz prawnik stalowa wola prawnik w jaśle prawnik w Jeleniej Górze prawnik w sanoku prawnik z dębicy prawo karne prawo odszkodowań prawo spółek przestępstwa narkotykowe rabka zdrój kancelaria adwokacka skuteczna kancelaria sokołów małopolski adwokat sprawy frankowe sprawy sądowe o odszkodowania sytuacja frankowiczów tarcza antykryzysowa tychy prawnik zadośćuczynienie zarzuty o narkotyki zmiany w kodeksie spółek handlowych świdnik prawnik pomoc