Jazda pod wpływem alkoholu - Pomoc prawna w Rzeszowie

/
/
Jazda pod wpływem alkoholu – pomoc prawna w Rzeszowie
Jazda pod wpływem alkoholu pomoc prawna

Jazda pod wypływem alkoholu – tak potocznie nazywamy jedno z najczęściej występujących w Polsce wykroczeń bądź przestępstw. Właśnie na kanwie mnogości sytuacji, z którymi jako Kancelaria Baran mamy okazję się spotykać. Już na samym wstępie wskazaliśmy, że istnieją dwie prawne kwalifikacje opisywanego czynu.

Nasz ustawodawca wprowadził do porządku prawnego dwie kategorie:

  1. pierwsza to jazda po spożyciu alkoholu, która uregulowana jest w art. 87 § 1 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2019 r. poz. 821),
  2. druga zaś to jazda w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego (np. narkotyku, silnych lekarstw etc.), uregulowana w art. 178a ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 2019 r. poz. 1950).

Jako wieloletni specjaliści w praktyce prawa karnego doskonale wiemy jakie kary ciążą na sprawcy tych czynów. Przeglądając Internet wielokrotnie można znaleźć różnice oraz sankcje za jazdę po spożyciu alkoholu albo w stanie nietrzeźwości.

Od czego zależy wymiar kary?

Wymiar kary zależy też od tego, czy sprawca pierwszy raz wszedł w konflikt z prawem czy też ponownie popełnił przestępstwo. Zgodnie z art. 178a § 4 kk, za ponowną jazdę po alkoholu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, a sąd orzeka ponadto dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Jest to niezwykle dolegliwy środek – zarówno dla zawodowych kierowców, jak i osób, dla których samochód stanowi główny środek transportu. W przypadku przestępstwa z art. 178a § 4 kk sąd może zawiesić wykonanie kary jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach. Sąd może zawiesić wykonanie kary jedynie w przypadku, gdy wymierzona kara nie przekroczyła roku.

Skuteczna pomoc prawna dla kierowców

Najistotniejsze z punktu widzenia skutecznej obrony prawnej jest sprawne podjęcie działań przez profesjonalnego pełnomocnika posiadającego wiedzę z zakresu karnistyki (m.in.: prawa karnego, prawa wykroczeń).

Z doświadczenia wiemy, że zwykłe zatrzymanie do kontroli drogowej może uruchomić lawinę niekorzystnych dla Klientów wydarzeń, które przy nieumiejętnym prowadzeniu postępowania mogą wyrządzić wiele odwracalnych (oraz nieodwracalnych) szkód.

Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy dojdzie do kolizji drogowej bądź innych poważniejszych zdarzeń drogowych. Niezależnie od sytuacji, zawsze warto jest mieć wsparcie adwokata od spraw karnych.

  • Doskonale znamy procedury i wiemy jak weryfikować materiał dowodowy zgromadzony w toku postępowania. Wiemy jak ważne są wyniki badań, stan techniczny urządzeń na podstawie których dokonywane były badania, ich certyfikaty, atesty etc. O tajnikach pracy możemy pisać bez końca, gdyż doświadczenie i wiedza pozwalają nam na obranie właściwych strategii w każdej sprawie, którą prowadzimy dla naszych Klientów.
  • Zawsze najlepszą metodą jest zapobieganie – dlatego też poniżej przekazujemy pełne dane kontaktowe do naszych prawników, którzy zajmują się obroną osób, które prowadziły po spożyciu alkoholu bądź w stanie nietrzeźwości.

Jazda pod wpływem alkoholu? Szukasz pomocy prawnej – zaufaj wiedzy prawników z Kancelarii Adwokackiej Baran – sprawdzeni karniści z Rzeszowa dostępni w każdej chwili.

Niezależnie od sprawy zachęcamy Państwa do nawiązania z nami bezpośredniego kontaktu osobistego, telefonicznego bądź przez wiadomość e-mail. Niezwłocznie po zapoznaniu się z danym zagadnieniem podniesionym przez Państwa, nasi prawnicy udzielą rzeczowej odpowiedzi na temat dalszej procedury postępowania oraz dokonają wyceny usługi prawnej.

Skontaktuj się

tel. +48 17 852 25 51
kom. +48 602 703 440
sekretariat(at)kancelaria-baran.pl

Napisz do nas

    TAGI
    adwokat kraków adwokat lublin adwokat prawo karne rzeszów adwokat przemyśl Adwokat rzeszów Adwokat w Rzeszowie Adwokat w sprawach karnych covid-19 darowizna ENA epidemia w polsce Europejski Nakaz Aresztowania frankowicze kredyt Grzegorz Baran Grzegorz Baran Adwokat handel narkotykami jada po pijanemu adwokat jazda po alkoholu jazda pod wpływem jazda w stanie nietrzeźwości Kancelaria karna kancelaria kraków kancelaria lublin kancelaria prawna rzeszów Kancelaria prawna w Krakowie kancelaria prawna w lublinie kancelaria prawna w przemyślu kancelaria przemyśl kancelaria rzeszów kancelaria w rzeszowie kodeks postępowania karnego kodeks spółek handlowych koronawirus koronawirus rzeszów adwokat kpk kredyt CHF Kredyty frankowe nowelizacja prawa budowlanego Obrona w sprawach karnych odszkodowania Odszkodowania rzeszów odszkodowanie o wypadek odwołanie darowizny Pomoc frankowiczom pomoc prawna pomoc prawna jazda po aloholu pomoc prawna w rzeszowie Pomoc przy ENA w Rzeszowie pomoc z bankiem kredyt posiadanie i handel narkotykami posiadanie narkotyków prawnik kraków prawnik lublin prawnik przemyśl prawo budowlane prawo karne prawo odszkodowań prawo spółek procedura karna procedura karna nowelizacja przestępstwa narkotykowe skuteczna kancelaria sprawy frankowe Sprawy karne Sprawy karne Rzeszów Sprawy o ekstradycje sprawy sądowe o odszkodowania spółka zoo sytuacja frankowiczów sądy w czasie epidemii tarcza antykryzysowa TSUE uchylenie ENA wyrok TSUE zadośćuczynienie zarzuty o narkotyki zmiana prawa w czasie epidemii zmiany w czasie pandemii zmiany w kodeksie spółek handlowych środki odurzające