/
/
adw. Grzegorz Baran
Grzegorz Baran

Baran Grzegorz

Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w pracy zawodowej adwokata. Tworzył jedną z pierwszych w Rzeszowie spółek partnerskich prawniczych. Specjalizuje się w prawie karnym, w tym w prawie karnym gospodarczym. Występował w roli obrońcy w wielu głośnych procesach karnych. Ponadto, posiada bogate doświadczenie w praktyce sądowej, oraz w negocjacjach przy obsłudze spółek Od wielu lat zajmuje się także prawem cywilnym, w tym sprawami związanymi z ochroną własności oraz innych praw rzeczowych. Od ponad 12 lat specjalizuje się również w szeroko pojętych sprawach odszkodowawczych, w tym za wypadki komunikacyjne, wypadki przy pracy, błędy medyczne, niesłuszne skazania.

Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwoliła również działać w dziedzinie prawa nieruchomości, w tym w sprawach w zakresie  regulowania stanu  prawnego  nieruchomości, w sprawach dotyczących odzyskiwania utraconych nieruchomości czy też pomocy prawnej przy realizowaniu kontraktów budowlanych.

Od 2008 roku pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Funduszu Samopomocy Koleżeńskiej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Rzeszowie. W 2016 roku delegat Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie na Krajowy Zjazd Adwokatury.

Wykształcenie:

  • Wydział Prawa i Administracji w Lublinie – magister prawa
  • Aplikacja Adwokacka – Okręgowa Izba Adwokacka w Rzeszowie

Organizacja:

  • Izba Adwokacka w Rzeszowie